Stomatologia Zachowawcza


Stomatologia zachowawcza zajmuje się leczeniem najczęstszej choroby zębów – próchnicy. Sposób leczenia jest najmniej inwazyjny, aby możliwie najwięcej zachować naturalny kształt oraz kolor zębów.


W AnDentica Stomatologia zabiegi wykonujemy w komputerowym znieczuleniu miejscowym. Stosujemy wysokie jakości materiały do wypełnień, a ich szerokie spektrum kolorystyczne daje możliwość idealnego dopasowania wypełnienia do koloru zęba Pacjenta. Każda plomba, nawet najmniejsza, stanowi dla nas wyzwanie i jest małym dziełem sztuki. Z największą starannością dbamy o efekt końcowy – aby był zarówno komfortowy jak i maksymalnie estetyczny.


Stomatologia zachowawcza to nie tylko praca stomatologa, ale również systematyka i zaangażowanie Pacjenta.


Dbanie o higienę jamy ustnej stanowi podstawę zachowania zdrowych zębów. Systematyczność wizyt u dentysty jest nieodłącznym jej elementem.


Regularność wizyt kontrolnych - minimum 1 raz na pół roku, oczyszczanie podczas zabiegów higienizacji oraz leczenie w pierwszym stadium zmian chorobowych to nieodzowne składowe, które pomagają zachować zdrowe i piękne zęby przez wiele lat.