Ortodoncja


To dziedzina stomatologii, która zajmuje się zapobieganiem, a także leczeniem wad zgryzu. Ortodoncja obejmuje profilaktykę, diagnozowanie oraz leczenie dopasowane do choroby pacjenta.

Cel, jaki przyświeca leczeniu ortodontycznemu to poprawa nie tylko estetyczna zębów czy wyglądu twarzy, ale również usprawnienie funkcji artykułowania dźwięków, sposobu połykania, usprawnienie funkcji żucia.

Rezultaty leczenia prowadzonego przez dentystę zależą również w dużej mierze od współpracy z Pacjentem.

Aby osiągnąć jak najlepsze efekty powinniśmy:

  •   dbać o higienę jamy ustnej,
  • przestrzegać terminarza wizyt kontrolnych,
  • nosić aparaty, wyciągi wewnątrz- i zewnątrzustne, retajnery według zaleceń,
  •  wykonywać odpowiednio zalecane ćwiczenia,
  • w przypadku uszkodzenia aparatu niezwłocznie udać się do lekarza prowadzącego,
  •  przestrzegać odpowiedniej diety.

Prowadzona przez nas klinika stomatologiczna to miejsce, w którym w ramach leczenia ortodontycznego dentyści zajmują się analizą ułożenia zębów, wykonaniem zdjęcia RTG, a następnie jeśli istnieje taka potrzeba założeniem aparatu.


Klientom oferujemy aparaty metalowe, estetyczne (których klamerki są praktycznie niewidoczne) lub samoligaturujące – mające postać rurek lub pierścieni. Natomiast do utrwalenia efektu sprawdzi się aparat retencyjny, który zakłada się najczęściej na noc. Koszt poszczególnych usług dentystycznych w naszej klinice można znaleźć w zakładce cennik, a opisy wykonywanych zabiegów w ofercie.