Endodoncja

Endodoncja to powszechnie zwane leczenie kanałowe. Jest dziedziną stomatologii, która zajmuje się leczeniem zakażeń miazgi i tkanek zębowych. Obecnie wiele chorych zębów, niedawno kwalifikowanych do usunięcia, dziś można skutecznie ratować.


Na czym polega leczenie kanałowe?

Leczenie endodontyczne jest niezbędne wtedy, kiedy dochodzi do zakażania miazgi i tkanek zębów. Pacjent odczuwa wówczas silny, przewlekły ból. By nie dopuścić do rozprzestrzeniania się infekcji, konieczne jest usunięcie chorej miazgi, a także pozbycie się drobnoustrojów z kanału korzeniowego. Następnie system kanałowy zostaje dokładnie oczyszczony, prawidłowo ukształtowany, a ostatecznie szczelnie wypełniony biokompatybilnym materiałem.

Co jest istotne przy leczeniu kanałowym?


Efekty leczenia kanałowego zależą w równym stopniu od umiejętności Lekarza jak i sprzętu oraz materiałów jakie zastosuje.


W AnDentica pracujemy na materiałach najlepszej jakości. W celu zwiększenia efektu stosujemy opatentowane nanocząsteczki złota i srebra, które mają właściwości bakterio- i grzybobójcze. Ich skuteczność jest potwierdzona wieloma badaniami klinicznymi. Co więcej - pomagają one w znacznej mierze w zapobieganiu powstawania próchnicy wtórnej, co w dzisiejszych czasach stanowi jedną z najczęstszych przyczyn leczenia kanałowego.


Poza materiałami, równie ważne są sprzęty, takie jak endometr, który służy w dokładnej ocenie długości kanału, rentgen w celu poglądowym, aby mieć możliwość sprawdzenia stanu kanału przed i po zabiegu, jak również mikroskop, bez którego leczenie endodontyczne wydaje się być praktycznie nie wykonalne. Dzięki odpowiedniemu powiększeniu pola zabiegowego, jesteśmy w stanie dostrzec dużo więcej szczegółów, które niedostrzegalne by były "gołym okiem".

Dzięki temu wszystkiemu maksymalnie zwiększamy skuteczność oraz jakość terapii kanałowej, a Pacjent może cieszyć się zachowanym zębem przez wiele lat.