Rehabilitacja specjalistyczna Mięśniowo-powięziowa terapia miednicy i kręgosłupa lędźwiowego 1 godz/ 120 zł

 

Celem tej formy pracy z tkankami miękkimi jest leczenie zaburzeń w układzie mięśniowo-powięziowym. Terapia polega na umiejętnym rozluźnianiu tkanek, poprawie ich ruchomości oraz uwalnianiu z napięć... Proces usprawniania rozpoczyna się od przeprowadzenia szczegółowego wywiadu z pacjentem, zebrania informacji na temat historii objawów, testów diagnostycznych, które umożliwiają nam zróżnicowanie problemu. Wywiad obejmuje również analizę postawy, wyrównania miednicy oraz właściwą terapię manualną. Techniki jakie zostaną dobrane do terapii są uzależnione od stanu zdrowia pacjenta, schorzenia, czasu trwania a więc wszystko co dzieje się na spotkanie jest dostosowywane indywidualnie do pacjenta i jego potrzeb.

Biomechaniczna ocena miednicy, stawów biodrowych i krzyżowo-biodrowych jest istotna w przypadku dzieci. Ustawienie powyższych struktur wpływa na ustawienie całego kręgosłupa a więc jest odpowiedzialne za powstawanie wad postawy a tym samym i za powstanie wad zgryzu.

Jeśli Twoim problemem są bóle biodra, pośladków, kolan, stóp. Zmagasz się z bólem w pachwinach, nie możesz prawidłowo chodzić lub po prostu odczuwasz dolegliwości w odcinku krzyżowo-biodrowym może warto to zbadać?
Terapia i autoterapia odcinka szyjnego kręgosłupa i powięzi szyjno-piersiowej 1 godz/ 80 zł

 

Najczęstsze objawy dotyczące odcinka szyjnego kręgosłupa

-ból głowy

-ból szyi

-pieczenie i sztywność karku

-drętwienie rąk, mrowienia

-szumy uszne

-ograniczenie ruchomości w stawach

Jeśli cierpisz na bóle odcinka szyjnego kregosłupa- konieczne jest przeprowadzenie szczegółowego wywiadu i  dokładnego badania . Kluczową rolę ogrywa tu badanie manualne całego kręgosłupa, ocena ewentualnych zaburzeń miednicy, stóp, stawów skroniowo-żuchwowych. Wnioskować możemy, że problem nie ogranicza się tylko do szyi. Może on dotyczyć również barku, stawów krzyżowych. Naszym zadaniem jest znalezienie przyczyny Twoich dolegliwości w maksymalnie szybki i skuteczny sposób.


Powyżej opisane dolegliwości mogą być wynikiem dyskopatii szyjnej a więc patologii krążka międzykręgowego. Do dyskopatii może dojść na skutek wielogodzinnej pracy w pozycji siedzącej, wad postawy o charakterze nawykowym lub wrodzonym, urazów kręgosłupa a nawet na skutek przewlekłych chorób takich jak refluks, nadżerki przełyku.  


Na koniec spotkania wykonujemy indywidualnie dopasowane ćwiczenia mięśni szyi oraz naukę autorelaksacji.

Kompleksowe usprawnianie w zaburzeniach obręczy barkowej

1 godz/ 80 zł


Każdy ból barku, który utrzymuje się dłużej niż tydzień, należy skonsultować z terapeutą oraz lekarzem gdyż nieleczone dolegliwości mogą doprowadzić do znacznie poważniejszych uszkodzeń, łącznie z zerwaniem mięśni stożka rotatorów. Na skutek dysfunkcji barku może dojść do ograniczenia ruchomości w stawie, zablokowania ruchów klatki piersiowej.


Jak wygląda proces usprawniania?

Zaczynamy od określenia przyczyny a więc od szczegółowego wywiadu, badania postawy, przeprowadzamy testy funkcjonalne. Dokładnie określamy struktury objęte stanem zapalnym ( specyficzne testy kliniczne, diagnostyka obrazowa -USG). Naszym celem w dalszym postępowaniu będzie zrównoważenie napięć w obrębie mięśni oraz powięzi a także przywrócenie prawidłowej ruchomości stawu.


 


Terapia manualna w przypadku dysfunkcji czaszkowo-żuchwowo-kręgosłupowej (Rehabilitacja stomatologiczna) 1 godz/ 120 zł

 

Zajmuję się prowadzeniem leczenia dolegliwości bólowych ze strony stawów skroniowo-żuchwowych oraz bólu mięśni żwaczy. Prowadzona przeze mnie terapia opiera się na metodach terapii manualnej oraz osteopatii. Jest również przede wszystkim kompleksowym podejściem do problemu. W procesie diagnozowania problemu uwzględniam również zaburzenia odległych struktur, które wyraźnie mają wpływ na przeciążenia stawu skroniowo-żuchwowego. Jak stwierdzić, że i Ty masz problem ze stawem skroniowo-żuchwowym?

Masz problem z bólem szczęki? Z gryzieniem? Zgrzytasz zębami? Podczas spożywania pokarmu, ziewania czy śmiechu blokuje Ci się żuchwa?

Stwierdzasz u siebie bóle napięciowe głowy? Migreny? Sztywność i ból odcinka szyjnego kręgosłupa?

Jest to poważny sygnał alarmowy ze strony Twojego organizmu. Rozpocznij terapię już dzisiaj, aby uchronić się przed poważniejszymi dolegliwościami.

Pamiętaj!! Nieleczone dysfunkcje stawów skroniowo-żuchwowych są przyczyną bólów i  przeciążenia kręgosłupa, przewlekłych bólów głowy czy przedwczesnego ‘zjadania zębów’

Objawy zaburzeń w stawach skroniowo-żuchwowych

-trzeszczenia i trzaski przy ruchach żuchwy

-trudności w otwieraniu, wysuwaniu lub zamykaniu żuchwy

-bolesne napięcie mięśni żwaczy

-szumy uszne

-ból głowy, karku

-ból podczas żucia, gryzienia pokarmów

-bóle w okolicy ucha, skroni

-"ścieranie" zębów


Jak wygląda terapia stawów skroniowo-żuchwowych?


W pierwszym i najważniejszym etapie przeprowadzamy wywiad- w celu zróżnicowania problemu, określenia urazów, przebytych zabiegów operacyjnych oraz współistniejących zaburzeń.

Następnie oceniamy biomechanikę stawów (oceniamy mobilność krążka stawowego, zakresy ruchu w stawie, oceniamy napięcia więzadłowe i mięśniowe) a także wykonujemy testy funkcjonalne, które pozwolą nam na określenie pochodzenia problemu.

We właściwej terapii wykonujemy mobilizaję krążka stawowego, równoważymy napięcia mięśniowo-więzadłowe i napięcia szwów czaszkowych.

Pod koniec rehabilitacji przeprowadzamy autoterapię z pacjentem oraz dajemy zalecenia i wskazówki do zastosowania w domu.


 Postępowanie lecznicze w przypadku rwy kulszowej 1h/80 zł

 

Czym tak na prawdę jest rwa kulszowa?

Schorzenie, w którym podrażnieniu ulega nerw kulszowy. Rwa kulszowa spowodowana jest uciskiem na nerw kulszowy wywieranym przez kręgi lędźwiowe. Nerw kulszowy może być również uciskany i drażniony przez mięsień gruszkowaty.

Przyczyn pierwotnych tych dolegliwości należy szukać w nieprawidłowej pracy mięśni. Mięśnie pracujące według błędnych wzorców ruchowych nie absorbują odpowiednio obciążeń i z tego powodu zbyt duże siły przenoszą się na kręgi oraz krążki międzykręgowe (dyski), które uciskają nerw kulszowy.

Atak rwy kulszowej może mieć różny przebieg i różne objawy u każdego z pacjenta dlatego też należy plan rehabilitacyjny dobrać indywidualnie do aktualnych dolegliwości i możliwości pacjenta.


Jak wygląda terapia?


Najpierw określamy bezbolesną pozycję ułożeniową a więc taką w której pacjent czuje ulgę . Rozluźniamy tym samym spastyczne mięśnie grzbietu. Poddajemy terapii grupę mięśni pośladkowych- jeśli ucisk wywołany jest przez mięsień gruszkowaty. W dalszej części przeprowadzamy mięśniowo-powięziową terapię grupy kulszowo-goleniowe. Neuromobilizację nerwu kulszowego a na sam koniec pacjent otrzymuje instruktaż do stosowania w domu celem odbarczenia nerwu kulszowego a więc pozbycia się bólu i ochrony przed ponownymi nawrotami.


 

 


Mobilizacja Blizny 30min/40 zł 

 

Głównym celem pracy z blizną jest jej prawidłowe zagojenie oraz zrośnięcie – tak by nie stała się ona źródłem zmian w działaniu narządu ruchu, a przy tym by jej wygląd był estetyczny. Zajmujemy się zarówno mobilizacją blizn świeżych , jak również starszych. W pierwszym przypadku praca fizjoterapeuty polega na uelastycznieniu, zmiękczeniu i rozluźnieniu samej blizny oraz tkanek ją otaczających, – dzięki czemu, przyśpiesza się regeneracja skóry a także zapobiega się tworzeniu bliznowców, które z kolei powodują przykurcze i napięcia. W przypadku starszej blizny uelastyczniamy oraz rozluźniamy zgrubiałe tkanki a także rozbijamy powstałe podczas gojenia zrosty – dzięki temu następuje uelastycznienie otaczających bliznę mięśni.

Pracujemy na bliznach po:

-po różnorodnych operacjach i zabiegach chirurgicznych

-złamaniu otwartym

-cesarskim cięciu

-oparzeniach

Przed przystąpieniem do opracowywania szczegółowo analizujemy wielkość, głębokość blizny. Jej masę, zarys czy konsystencję. Terapia dostosowana jest zawsze do indywidualnego przypadku.

Korekcja wad postawy 50min/ 80 zł

 

Wady postawy u dzieci to narastający problem i wyzwanie dla rodziców jak i terapeutów. Profilaktyka wad postawy jak i ich terapia, ukierunkowana jest na poprawę stabilizacji centralnej. Oznacza to korektę kontroli nerwowo -mięśniowej, zapewniającą funkcjonalną stabilność korpusu. W przypadku, kiedy cały układ nie funkcjonuje poprawnie, mogą pojawić się różne odchylenia od normy i nieprawidłowości takie jak m.in.: odstające łopatki, pogłębienie fizjologicznych krzywizn kręgosłupa (plecy okrągłe/wklęsłe/płaskie) asymetria ustawienia miednicy, pociągająca za sobą boczne skrzywienia kręgosłupa (skoliozę) 


Wkładki termoplastyczne- wizyta z konsultacją i dobraniem odpowiednich wkładek to koszt 260 zł.

 

W gabinecie zajmujemy się również kompleksowym badaniem stóp, ponieważ od prawidłowego ustawienia stóp zależy nasza postawa lub jej brak. Wkładki termoplastyczne ICB mają na celu przynosić ulgę w bólu i zniwelować uczucie dyskomfortu poprzez korygowanie wad postawy . Na przykład, niewłaściwe ustawianie stóp może też mieć wpływ na problemy z biodrami, ułożeniem miednicy, skoliozą kręgosłupa, a nawet wady zgryzu. Doprowadza do koślawości czy szpotawości kolan. Wkładki pozwalają na przywrócenie ogólnej równowagi ciała i kontroli tkanek miękkich.


Jeśli zauważyłeś u siebie:- Odciski i zrogowacenia,

- ostrogi piętowe,

- bóle stóp, kolan, bioder,

- zapalenie okostnej goleni,

- zmęczenie nóg,

- bóle w dolnej części kręgosłupa,

- płaskostopie.


Wkładki szczególnie polecane są dla biegaczy i innych osób

regularnie uprawiających sport.

Jeśli stwierdziłeś u siebie lub u swoich bliskich występowanie

powyższych objawów zapraszamy do gabinetu rehabilitacyjnego

mieszczącego się w klinice stomatologicznej AnDentica przy ul.

Kurpińskiego 12/9a


Zapraszamy

do kontaktu telefonicznego pod numerem telefonu 730 013 938 lub

795 722 980